Wędkarstwo morskie

Wędkarstwo morskie

Jak to działa?

Wędkarstwo morskie to dziedzina, w której łowi się ryby morskie za pomocą wędki z pokładu kutra. Bardzo atrakcyjnymi rejonami dla wędkarzy morskich są wody Morza Bałtyk w okolicy Ustki. Nasza jednostka Sea Angel stacjonuje na Bulwarze Nadmorskim w Ustce. Jest to szybki i komfortowy kuter wędkarski, dzięki czemu wędkarstwo morskie z nami nabiera nowego wymiaru wędkowania.

Najpopularniejszym celem na rybaków jest połów dorsza w kameralnej i miłej atmosferze bez tłoku i ścisku na statku. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na pokładzie kutra wędkarskiego Sea Angel.

Rybacy pasjonaci z rożnych regionów Polski, nawet tych odległych przybywają nad Bałtyk nie tylko w celu złowienia największej ryby w swoim życiu ale również w celu wypoczynku i relaksu z dala od pracy i dnia codziennego. Dla początkujących wędkarzy, taka wyprawa morska na dorsza to szansa na przeżycie niesamowitej i niezapomnianej przygody, którą będą wspominać do końca życia z uśmiechem na twarzy.

Nasza firma wychodzi naprzeciw swoim klientom i organizuje profesjonalne wyprawy na dorsza. Morze to nasze życie i pasja, której się poświęciliśmy i pragniemy się z Państwem dzielić. Wyprawa morska z Sea Angel to gwarancja niezapomnianych przeżyć oraz szansa na poznanie wszystkich tajemnic jakie wiążą się z profesjonalnym wędkarstwem morskim.

Jeżeli marzy się Państwu wyprawa pełna przygód, owocnych połowów oraz chwil pełnych relaksu spędzonych w przyjaznej atmosferze serdecznie zachęcamy do zapoznania i skorzystania z naszej oferty wypraw morskich. Wielu naszych klientów dzięki nam i naszym wyprawom wędkarskim rozwinęło w sobie pasję oraz miłość do tego typu aktywności.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym aspektem każdej wyprawy wędkarskiej jest bezpieczeństwo. Każda jednostka pływająca, w tym również nasz kuter Sea Angel, który przeznaczony jest do rejsów wędkarskich poddawany jest inspekcji technicznej przez Polski Rejestr Statków oraz Inspekcji Bezpieczeństwa Żeglugi Urzędu Morskiego. Po pozytywnym przejściu takich badań, jednostka otrzymuje stosowną kartę bezpieczeństwa, która uprawnia do wykorzystywania jej w rejsach wędkarskich. Każda taka jednostka jest wyposażona we własne indywidualne środki ratownicze oraz zbiorowe dla wszystkich osób przebywających na pokładzie kutra. Dodatkowym i równie ważnym wyposażeniem są radia, transpondery radarowe, race czerwone, pławki świetlne oraz dymne.

Wyposażenie

Do podstawowego wyposażenia, które jest również potrzebne na statku należy zaliczyć: system GPS, kompas, ploter, echosonde, radar, radio i inne tego typu urządzenia pomocnicze. Każda osoba przebywająca podczas rejsu na kutrze musi podporządkować się zasadom bezpieczeństwa jakie obowiązują na statku.

Należy tu wymienić:

  • – indywidualny i odpowiednio dobrany ubiór do pory roku i panującej aury,
  • – trzeźwość,
  • – zabezpieczenie własnego wyposażenia (ekwipunku) tak, aby unikać niekontrolowanych przemieszczeń,
  • – wędki należy umieszczać w pochwach na relingach, gdy nie są wykorzystywane do czynności poławiania,
  • – wyrzucanie wędka pilkerów na odległość musi być wykonywane spod burty,
  • – należy zabezpieczyć pilkery przed niebezpiecznymi ruchami, które zagrażają okaleczeniu.

Zawsze we wszystkich wątpliwościach i kłopotach pomocna jest załoga statku. Należy pamiętać, że poruszanie się po pokładzie kutra różni się od tego jak poruszamy się po lądzie. Morze po którym pływamy nie zawsze jest gładką taflą. Nie jednokrotnie wymaga od nas dużo wysiłku i zaangażowania abyśmy mogli zachować równowagę. Fale podczas rejsów wędkarskich potrafią osiągać wysokość do 3 metrów.

Nasz kuter Sea Angel to nowo odrestaurowana jednostka. Posiadająca wszystkie potrzebne dokumenty oraz nowoczesna technologię, która pomaga i zwiększa bezpieczeństwo na morzu.